İncirliova’da ‘Tarım OSB’ kurulacak

 İncirliova’da ‘Tarım OSB’ kurulacak

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, ilçede Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) kurulması için çalışma başlattı.

Göreve seçilir seçilmez İncirliova’da hayata geçmesi mümkün gözüken geleceğe dönük makro projelerle ilgili etüt çalışmalar başlatan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İncirliova Tarıma Dayalı İhtisas Organize
Sanayi Bölgesi Projesi için kolları sıvadı.

 “ULAŞIM AÇISINDAN UYGUN KONUMDAYIZ”

İstiklal Mahallesi’ndeki 290 dönümlük arazinin TDİOSB kurulması için uygun bir konumda olduğunu belirten İncirliova Belediye Başkanı Kaya, “Halihazırda Tarım Organize Sanayi Bölgesi projesini çizdiriyorum. İlçemiz incir, zeytin, narenciye ve sebzesiyle adeta tarım merkezi diyebileceğimiz bir niteliğe sahiptir. Halihazırda Aydın Organize Sanayi Bölgesi dolmuş durumda ve diğer OSB’lerin genişleme alanı arayışları söz konusu. İncirliova’da da OSB kurarsak, çok iyi olur. OSB’ye gelmek isteyen ciddi yatırımcılarımız da var. Örneğin 5 fabrika gelse, bu bin kişiye istihdam demek, bu da 4-5 bin kişiye doğrudan yansıyacak bir durumdur. İlçemizde Tarım OSB kurulursa hemen turşu fabrikası kurulumu için yer satın almaya talip iş insanlarımız da mevcut. İncirliova, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması için uygun bir lokasyonda yer alıyor. Demiryolu ve karayolu ulaşımı açısından da müsait bir konumdayız” dedi.

“PROJE ÇİZİMİYLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”  

İşsizliğin hat safhada olduğu bir dönemden geçildiğinin altını çizen Başkan Kaya, “Herkes iş talebinde bulunuyor. TDİOSB Projemiz ile ilgili AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Mustafa Savaş ve Metin Yavuz ile de görüştüm. Kendileri bana, ‘Projeni yap, biz sana yardımcı olacağız’ dediler. İncirliova Stadı’nın altında güzel bir yerimiz var. Toplam 290 dönümlük bu yer kamulaştırma ile daha da büyüyebilir. Bu alanın aynı zamanda ulaşım sıkıntısı yok. Biz Tarım OSB, İncirliova’ya şart diyoruz. Bunu başarabilirsek üreticiyi kalkındırırız ve aynı zamanda istihdama da katkı sağlamış oluruz. Halihazırda proje çizimi çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki süreçte gerekli başvuru süreciyle ilgili de milletvekillerimizin desteğiyle yola koyulacağız. İncirliova’yı bu dönem hep birlikte el ele, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin üst lige taşımamız gerekiyor. İncirliova ileride merkez ilçe olabilecek bir niteliğe sahip. Potansiyelimizi ileriye dönük daha da artırmamız gerekiyor” diye konuştu.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.