Rusya Tarım Politikaları Başkanı Melniçenko: Türkiye, ürünlerini Rusya’da yeterince tanıtamıyor!

 Rusya Tarım Politikaları Başkanı Melniçenko: Türkiye, ürünlerini Rusya’da yeterince tanıtamıyor!

Rusya iktidar Birleşik Rusya Partisi Üst Kurul’a bağlı Tarım Alanı Kalkınma Çalışma Grubu Başkanı Vasili Melniçenko, Türk ürünlerinin Rusya’da yeterince tanıtılmadığını belirtti. Melniçenko, Rusya ve Türkiye arasında ekonomik ilişkilerin artırılmasında güven faktörünün önemli olduğunu vurguladı. Birleşik Rusya Partisi yetkilisi, şunları söyledi: “Güven olursa tüm ilişkilerimiz de sağlam şekilde yürür ve gelişir. Özellikle ekonomik ticari ilişkilerimiz de. Ben tarım alanında projeleri geliştirmekten sorumlu yetkili ve uzmanım. Türkiye’nin bir tarım cenneti olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Türkiye’nin tarım sektöründeki deneyimlerinden faydalanmamız lazım.”

“TÜRK MESLEKTAŞLARIM BU KONUDA ÇALIŞMALI…”

Türkiye’nin tarım sektöründeki faaliyetlerini dikkatle takip ettiklerini kaydeden Melniçenko, şöyle konuştu: “Türkiye tarım sektöründeki potansiyelini artırıyor. Bu ilgimizi çekiyor. Benim bu konuda ufak bir eleştirim var. Ne yazık ki Türkiye, ürünlerini Rusya’da yeterince tanıtamıyor. Bu benim tespitim. Bu konuda Türk meslektaşlarım çalışmalar yapmalı.”

TİCARETİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRALIM…

İki ülke arasında ticari engellerin ortadan kaldırılması gerektiğine işaret eden Melniçenko, bu konuda ise şu tavsiyelerde bulundu: “İki ülke mercileri arasında sık sık görüşmeler yapılıyor. Bunlar, güzel gelişmeler. Ben, iki ülke arasında ticari engellerin ortadan kaldırılması için ortak çalışmaların hızlandırılmasından da yanayım. Dediğim gibi, Türkiye tarım cenneti. Türkiye’nin leziz meyve ve sebze ürünlerini Rusya’nın sadece merkez bölgelerine değil, aynı zamanda soğuk kuzey ve Sibirya bölgelerimize de aktarmamız lazım.”

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.