Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Kampanyada ikinci perde

 Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Kampanyada ikinci perde

Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde COVİD-19 virüsüne karşı  sağlıklı beslenmek için başlatılan balık tüketim kampanyasının  ikincisi başlıyor. İkinci kampanya 15-17 Nisan 2020 tarihleri arasında Türk Somonu satışlarında yapılacak.

Yeni tip Koronavirüs salgınına karşı bağışıklık sisteminin güçlü  tutulması büyük önem taşıyor. Bunun için de yeterli ve dengeli  beslenilmesi gerekiyor. Bu kapsamda balık, sahip olduğu vitamin,  mineral ve omega-3 gibi besin ögeleriyle öne çıkıyor.

İLK KAMPANYAYA İLGİ BÜYÜK OLDU

Bu bağlamda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatıyla  bu hassas dönemde Türkiye’de balık tüketiminin artırılması amacıyla 3-4-5 Nisan’da “Evde Hayat, Sofrada Balık” sloganıyla bir kampanya  başlatılmıştı. Çipura ve levrek balıklarının neredeyse maliyetine  satıldığı ilk kampanya, halkımız tarafından yoğun ilgi görmüş ve  kampanya iki gün daha uzatılarak 5 güne çıkarılmıştı

İKİNCİ KAMPANYA 15-17 NİSAN ARASI TÜRK SOMONUNDA

Şimdi ise yine üreticilerden ve vatandaşlardan gelen yoğun talep  üzerine ikinci kampanya başlatılacak. Üretici birlikleri ve perakende  satıcılar tarafından, 15-17 Nisan tarihlerinde başlatılacak ikinci  kampanya, tatlı sularımızda yumurtadan çıkıp belli bir büyüklüğe  gelince Karadeniz’e taşınarak ağ kafes tesislerinde deniz ortamında  büyütülerek 3 kg üzerinde ağırlığa ulaşarak dünyada marka olmaya  başlayan, Türk Somonunda yapılacak.

TEMİZLENMİŞ SOMON 31,90 TL’YE

Bu bağlamda Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kampanya  kapsamında içi temizlenmiş bütün somon balıklarının azami 31,90 TL,  dilimlenmiş somon balıklarının ise azami 39,90 TL’ye satışa sunulacağı  yönünde tavsiye kararı alındı.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.