Adalet ve Tarım bakanlıkları arasında “yeşil” işbirliği

 Adalet ve Tarım bakanlıkları arasında “yeşil” işbirliği
Paylaş:

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında iki yeni işbirliği protokolü imzalandı.
Tarım ve Orman Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı arasında “Denetimli Serbestlik Kapsamındaki Yükümlüler ile Açık Ceza İnfaz Kurumundaki Hükümlülerin Ağaçlandırma İşlerinde Çalıştırılabilmesine Yönelik İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Buna göre, hükümlülerin işgücünden yararlanılacak, eğitimle iş sahibi olmaları sağlanacak. Ayrıca dalet ormanlarında en az 500 bin fidan dikilecek, adliyeye giren herkese bir fidan verilecek.

İmza töreninde, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın sorumluluklarından ve öneminden bahseden Bakan Bekir Pakdemirli, “Yemyeşil Bir Türkiye’yi gönülden istiyorsak, gönüllü olmak zorundayız!” dedi ve  imzalanan işbirliği protokolü ile Türkiye’nin yeşillendirilmesi, ağaç sevgisinin arttırılması ve yeşil alanların genişletilmesi çalışmalarının, kamu işbirliği ile etkin olarak uygulanmasının sağlandığını belirtti.

Bakan Pakdemirli, orman varlığının her geçen gün arttırıldığına dikkat çekerek, yangınla mücadelede gelinen noktaya değindi. Pakdemirli, “Yangınlar başta olmak üzere, her türlü tehlikelere karşı, ormanlarımıza sahip çıkıyoruz! Ormanlarımızın geliştirilmesi ve genişletilmesi konusunda durmaksızın çalışıyoruz!  Şunun altını çiziyorum: Biz, dünyada orman varlığını artıran nadir ülkelerdeniz! Orman yangınlarına müdahalede 12 dakika ile birinci sıradayız! Bu rekor; ormana ve orman canlılarına olan sevgimizin rekorudur!.” diye konuştu.

Paylaş:

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.