Tarım Kredi Kooperatifleri incir alacak

 Tarım Kredi Kooperatifleri incir alacak
Paylaş:

AK Parti Aydın Milletvekilleri Rıza Posacı ve Metin Yavuz’un girişimleriyle, Tarım Kredi Kooperatifleri incir alımı kararı verdi.

Son günlerde Aydın incirindeki fiyat düşüşünden dolayı zorluk çeken incir üreticilerini rahatlatmak adına müdahale alımı yapılması amacıyla bir dizi ziyaret gerçekleştiren Aydın Milletvekilleri Rıza Posacı ve Metin Yavuz’dan, bir müjdeli haber daha geldi. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü ile yaptıkları görüşmeler sonrasında kooperatifçe incir alımı yapılması kararı alındığını belirten AK Partili vekiller, “Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz istişareler sonrasında Aydın’ımızın markası olan incirimizin kooperatifçe alımının yapılması kararı alındı. Hayırlı olsun” dedi.

“HER ZAMAN AYDINLI ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Posacı ve Yavuz’un incir alımıyla ilgili yaptığı ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı: ‘‘Dünya incir üretiminin yüzde 70’ini karşılayan Aydın’ımızın markası olan incirdeki fiyat düşüşünün önüne geçerek üreticinin zarar etmesini engellemek amacıyla gerek görülürse müdahale alımı yapılması için sürdürdüğümüz görüşmeler çerçevesinde bugün Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünü ziyaret ettik. Genel Müdürümüz Fahrettin Poyraz ile Aydın incirimizin rekolte ve mevcut fiyatları üzerine bilgi alışverişinde bulunduk. Son günlerde yaşanan fiyat düşüşü sebebiyle üreticinin mağdur olmaması için kooperatifçe bir alım yapılmasının uygun olacağı konusunda genel müdürümüz Poyraz ile görüşlerimizi paylaştık. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürümüz Fahrettin Poyraz konuyu hızlı bir şekilde satın alma müdürü ve kooperatif marketleri müdürü ile paylaşarak Aydın inciri alımının yapılması konusunda gerekli talimatı verdi. Kısa süre içerisinde Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından incir alımı yapılarak incir üreticilerimizin rahatlaması inşallah sağlanacak. İncir alımı yapılması talebini ilettiğimiz Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürümüz Fahrettin Poyraz’a bizleri makamında misafir ettiği ve Aydınlı incir üreticilerimizin rahatlamasını sağlamak amacıyla sunmuş olduğumuz talebimizi zaman kaybetmeden sonuçlandırdığı için teşekkür ediyoruz.”

Paylaş:

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.